Lo-Fi
 
Artiklid
Failid
Galerii
Viited
 
 
Hosted
 
Kus on Johnny?
 
Kus on Kim?
 
Paheliste rattaühing
 
Guruhark
 
 
Info
Kontakt
Foorum

f@h


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I N F O

Sewercide WTF
Autor: Evol (evol@sewercide.org)

Üldinfo

Toimetuse kolleegium: Evol, KO.

Mõtteavaldused, mõtisklused ja mõnitused saata info@sewercide.org või kasutage foorumit.

Mingi võimalus on kontakteeruda ka IRC kaudu:
kanal: #sewercide
server: delfi.ircworld.org
Kogu IRC-värgi eest kannab hoolt hr Johnny Pescador.

Hi! We are an exciting punk rock band from country X. Can you arrange a gig for us in Tallinn/Estonia?

The short answer is - sorry, no. A more detailed answer is - well, still no, sorry. Don't fret though, try the local Estonian Punk message board . A small English-language page can be found here.

You can contact us at info@sewercide.org. English, Finnish and Russian are sort of spoken here. Keep in mind that Sewercide Lo-Fi is kind of a zine thing. We write stuff, that's what we do. We don't sell records (except for that fantabulous Guruhark CD), engage in campaigns, arrange gigs etc. For the record, the language used here is Estonian which you probably won't understand much of. There are no translations available. Note that those images and few English quotes attached to the stories don't necessarily tell much about what these stories are actually about.

Miks ja kuidas?

Sewercide Lo-Fi sündis I Paheliste Rattaretkel, juulis 2000. Sõites Haapsalust Kuivastu sadamasse, tabas mind äkitselt päikesepiste ja mõte, et tuleks väike veebileht teha. Väntasin KO poole, Zealot Pariah ilme näol, et ideest talle rääkida. KO nägi mind, ehmus, pingutas muskleid ja põgenes, vändates ülejalgrattakiirusel praami poole. Pärast sain tal siiski nööbist kinni, arutasime asja ja kiitsime mõtte heaks.

Sinnapaika see asi olekski jäänud, aga ennast kiitmast ma ei väsi ja sügisel, nähes, et ilma minupoolse affirmative ak-shun'ita jääbki veebileht tegemata, haarasin härjal sarvist ja kukkusin html-i kirjutama, rakendades selleks kunagi 1996. aastal omandatud algteadmisi HTML 3.0-st.

SC LF on esimene minu tehtud veebileht ja seepärast näebki ta sihuke välja nagu ta on. Paraku ei paku kodeerimine kui selline mulle vähimatki huvi ja lähiaastatel pole mul ka kavas vaimselt kirgastuda igasuguste manuaalide ja disainiõpikute lugemise teel. Miski ei pakuks mulle suuremat rõõmu kui võimalus lükata kogu tehniline toimetamine mõne teise lolltoreda, toimeka ja teotahtelise inimese õlule, aga pole sellist. Hea küll, piisaks ka tõredast, tormakast ja enam-vähem teovõimelisest. Sellist inimest ka pole.

Mõned kuud pusimist ja esimeste artiklite tekitamist ning lõpuks saigi 13. veebruaril 2001 leht üles pandud ja umbes kuu aega hiljem neti.ee ja www.ee/www kaudu avalikustatud. Edasine on ajalugu. Täpsemalt selle prügikast.

Esialgu pidi lehekülje suunitlus olema rawk/punk-muusika (mida mälestab ka kunagine loosung "Punk on pahe"), aga see raam jäi kohe alguses liiga kitsaks ja tulemuseks ongi suur hunnik lugusid kõikvõimalikel teemadel. Mulle meeldib mõelda, et neil on mingi ühendav idee, aga... heh.

Artikleid kirjutavad lisaks minule ja KO-le ka need sõbrad-tuttavad, keda on õnnestunud selleks üles ässitada. Üldiselt: lava on vaba, igaüks, kes tahab sõna sekka öelda ja suudab selle sõna enam-vähem loetaval ja arusaadaval viisil tekstiks vormistada, võib kaastööd teha. Märkimisväärset au ja kuulsust sel lehel avaldamine muidugi endaga kaasa ei too.

Sewercide Lo-Fi ja muu atribuutika?

Sewercide Lo-Fi on natuke lollakas nimi, aga paremat ei tulnud lehe tegemise momendil pähe. Ja mul oli varuks kunagi nalja pärast joonistatud selle nimega ASCII-logo. Praegu eelistaks ma mõnda eestikeelset nime. Nagu "Muna" või "Kana".

"Sewercide" on üks ansambli The Electric Eels lugu. "Lo-Fi" peaks olema enesestmõistetav.

"Wszystko gowno warte", mis plingib vasakul ülanurgas sellel super-edeval "animeeritud" gif-il on rida ansambli "Post Regiment" laulust. Tõlke kohaselt tähendas see "It's all worth shit".

Pilt, mis on sel värdjalikul banneril, mis Bubu lehel ripub, pärineb nõukogudeaegsest 2. klassi laulikust.

Tingimusteta tänu tuleb avaldada Mel'ile, kes hulga SC Lo-Fi logosid on valmis joonistanud.

sewercide.org

Nagu üldteada, tegutses Sewercide Lo-Fi rohkem kui kaks aastat aadressil www.hot.ee/sewercide. Seal oli küll päris mõnus, kuid paratamatult hakkas see lõppkokkuvõttes natuke kitsaks jääma. Tuligi uus kodu otsida. Uus www.sewercide.org sai teoks ainult tänu Johnny Pescadori, Tomi, KO ja Kurjajuure jõupingutustele, nii et tänu neile. Mina, muidugi, ei liigutanud lillegi. Kõigile tehnilistele küsimustele sewercide.org kohta oskab vastata Johnny Pescador.

Tehniline crap

Lehekülg on vormistatud 800x600 ekraani jaoks. Kirjutamisel kasutan Arachnophiliat ja pildigaleriide eelvaadete tekitamiseks IrfanView'd . Üldiselt peaks see lehekülg olema enam-vähem HTML 3.0 standardeid järgiv, iga browser-iga vaadatav ja IE/Netscape/Whatever-spetsiifilist koodi ei tohiks olla. See kõik on muidugi vaid oletuslik, sest nagu öeldud, minu armastus veebitegemise vastu on väga platooniline. Parem kui mina ja kood magame eraldi voodites. Veel parem, kui meid lahutab sügav kraav ja leegion mõõkadega vehkivaid purjus sõjamehi.

Miks pildid nii väikesed on?

Siin lehel on päris palju pilte, hot.ee-st lahkumise hetkel 500+ jpg-faili (koos thumbnailidega, muidugi). Aga ruumi pakkus hot.ee ainult 10 MB. Arvutage ise.

Mis on Guruharki CD lõpus?

Kusagil tuleb see fakt ära mainida. Need vähesed, kes seda CD-d kuulnud on, võib-olla märkasid, et pärast viimast lugu on natuke vaikust ja siis tuleb veel üks laul. Laulu nimi on "My Dog", kollektiivi nimi on "Harvad Persekarvad", koosseisus Ahti, Kaspar ja veel üks, kelle nimi kogu aeg meelest ära läheb ning pärit on lugu nende demolt "Hellad Persekellad". Salvestatud on see kassetikaga Hiiumaal Luidjal, vist 1999. aastal. Mulle see lugu meeldis, KO-le ka ja kuna CD lõppu jäi veidi vaba ruumi, saigi ta sinna sokutatud.

Miks IRC-kanal #sewercide alati tühi on?

Ma ei tea, sest käin seal harva. Sama tuleb öelda ka teiste paheliste kohta. Vastus peakski siit kooruma.

Kuulutused

Harva, aga siiski, ilmuvad SC Lo-Fi-s (kontserdi)kuulutused. Omal initsiatiivil ei pane ma üles ühtegi kuulutust, mis ei seondu otseselt Guruharki või SC Lo-Fi-ga, kui just The Woggles või Supersnazz Tallinnasse esinema ei tule. Sel juhul asendaks ma kogu avalehe ühe suure kuulutusega. Aga nad ei tule. Kuna ma veebi-, müüri- ja muidulehtede "Kuhu minna?" "Mida teha?" sektsioone ei jälgi, siis ma tõenäoliselt ei teagi, et mingi üritus aset leiab.

Kuid kui keegi korraldajatest/esinejatest ise kuulutuse mulle meilib, avaldan ma teate esimesel võimalusel. Teate võib jätta ka guestbooki. Loomulikult, mingit jama pole mõtet saata.