Lo-Fi
 
Artiklid
Failid
Galerii
Viited
Teated
 
 
Hosted
 
Kus on Johnny?
 
Kus on Kim?
 
Paheliste rattaühing
 
Guruhark
 
 
Info
Kontakt
Foorum

f@h


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

S E W E R C I D E   L O - F I

20.02.2009 ÕUDNE lõpp

 • Teadmiseks:

  Võiks öelda, et selle sissekandega siirdub SC LF pikemale puhkusele, kuid nagu näha, on vaikus majas olnud tegelikult juba, mis? Tuleb välja, et juulist 2008 saadik. Põhjused on nii tehnilised, põhimõttelised kui ka isiklikud - tihti väga elulised, kuid liiga igavad, et neid siin loetleda.

  Võin ka kinnitada, et tegu on praeguse Sewercide Lo-Fi viimase sissekandega. Siiski ei ole see ilmtingimata päris kõik, sest praegu käib eksperimenteerimine moodsate tehniliste lahendustega (mingi värgendus, mida kutsutakse "blogimistarkvaraks"), mis võib-olla asendab kunagi Sewercide Lo-Fi senise valmimisviisi. Sest käsitsi HTML-i tegemine on igatahes minu jaoks end ammendanud.

  Samuti ei pea uudisjuttude autorid tulevikus nädalate kaupa ootama, kuni Evol nende jutte "toimetab" ja "üles riputab" (mida tuleb mõista kui "vilistab Sailor Mooni tunnusmeloodiat" ja "pikutab niisama"), vaid saavad ise postitusi teha. Uskumatu, ah? Nii olevat XXI sajandil kombeks. Kahjuks läheb sellega ilmselt kaotsi ka senine kujundus, mis on endiselt sama pilkupüüdev kui ta oli lehe alguspäevil 2001. aastal. Parata pole midagi, sest XXI sajandil olla kombeks, et kõik lehed näevad välja ühesugused.

  Seniks aga, tervitavad

  Evol
  Elektripost
  Guruhark

  Verdad y iustitia!

17.07.2008

 • Film: Julien Temple: "Joe Strummer: The Future Is Unwritten"
  KO

  Nägin ära filmi, mis mul talvel Amsterdamis nägemata jäi. Jai.

 • Info: 24-26.07 Seltsimaja Rockers Viljandis.

  Viljandi seltsimajas, Jakobsoni 1. Kolmel päeval esinevad Kelder, J-Stick, Junk Riot, Tolmunud Mesipuu jt. Lisaks tuleb Poolast rockabilly/psychobilly artist The Jet-sons Rockabilly Trio.

  Pilet on ausalt 75,- päev või flaieriga 150,- kolme päeva eest. Algus iga päev kell 21.00. Täpne kava ja info on siin.

19.05.2008
 • Film: Võitlus tule pärast
  Evol

  Mammutid ja nende küttimine on ülim ajaviide, mis kunagi inimkonna käsutuses on olnud. Kunagi oli aeg, kui keegi ei pidanud end pesema, ega viisakas olema ning võis süüa näppudega. Halvemal juhul kellegi teise näppe. Kannibalism oli peaaegu okei. Meenutagem vanu häid aegu.

17.03.2008
 • Muusika: Seitse, kümme, kaksteist tolli

  Evol

  Viis USA ansamblit, viis vinüülplaati: kõik otse garaazhist, mõned instru-, või muidu mentaalsed, kuid kõik marginaalsed. Tagasivaatav uudisjutt üld- ja eriosaga.

11.03.2008
 • E/N: Kinnismõtted kastanitest, pesapallist ja mitte millestki
  Helena

  Üle poole tänasest uudisjutust on pühendatud pesapallile ehk siis mängule, mille reegleid keegi meist ei tea. Seda harivam on. Samuti: kastanid.

 • Lühidalt: Haapsalu Õudusfilmide Festival, 27-30.03

  Juba teist aastat toimub Haapsalus õudusfilmide suuremat sorti läbivaatus. Täpsemat infot levitab veebileht www.hoff.ee, kuigi kava osas oli see sama napisõnaline, nagu HP Lovecraft oli napisõnaline elustaja Herbert Westi täpsemate töömeetodite kohta. Kuid, nüüd on leht uuendatud ja selline on filmide nimekiri ning ajakava.

  Külla on kutsutud Brian Yuzna.

  Kas see on Arvo Pärt või Erki Nool?

26.02.2008

 • Info: Guruhark ja Turbodisko 1.03.2008, Kuku klubis


  "Teeme arvatavasti death disco performance. Täna proovi ja plaanime hullu!"

  Plaate mängivad Priit Pallasma, Estrada, Valner Valme. Pilet maksab ausalt 100 krooni ja flaieriga (trüki välja) 75 krooni.

24.01.2008

21.01.2008

 • E/N: Cowboy Vibe
  Gr0lf

  Tänane update oleks pidanud ilmuma juba septembri paiku ja sama tempoga edasi minnes saavad aastavahetuse artiklid üles nii lihavõteteks. Päkapikud juba piiluvad. Gr0lf saatis igatahes juba pikemat aega tagasi meile tähelepanunõude - kuulake ja pange tähele.

 • E/N: Õudusfilmid: pendeldades Haapsalu ja Rooma vahel
  Evol

  Möödunud aasta kevadel näidati Haapsalus terve väikese festivali jagu õudusfilme ja meie käisime ka kohal - tervelt kaks filmi vaatasin ära. Nüüd on igatahes nii kaua aega möödunud, et lühike jutt festivalist on vahepeal suundunud hoopis teistele radadele.

11.09.2007

 • Kino: Autod, inimesed ja viimane suits
  KO

  Tere, käes on sügis ja viljakoristus. Ning Sewercide Lo-Fi uus hooaeg. Selle avab uudisjutt, mis on pühendatud kino paremaks muutmisele, kui nii võib öelda. Siin võivad abiks olla nii klassikalised autod, tossavad sigaretid kui ka - eelkõige - sobivad inimesed. Kes just, lugege ise.

17.08.2007 REWOLUCJA

28.06.2007
 • E/N: Eesti MTV, Die Hard 4 ja Tarantino
  KO (ja Evol natuke)

  Väga vähe kirjutatakse meie veergudel popkultuurist, aga nüüd väike ekskursioon otse selle südamesse: kes või miks on MTV. Lisaks mõningad vihjed selle kohta, mis muusikaüritust tuleks sel suvel külastada. Et põnevust ära rikkuda, ütlen kohe, et selleks on Ilusa Muusika Festival "Schilling", mis toimub 7. juunil 2007 Kilingi-Nõmmel (koht näeb välja sihuke).

  Esinevad-piletid-kus jms info leidub festivali kodulehel. Lisada tuleb veel, et Tallinnast läheb Kilingi-Nõmmele ka eribuss. Ja tuleb tagasi.

23.05.2007 ARUPURUgurushark

 • Muusika: Guruhark: Saepuru ja Giboaboa CD
  Evol

  Kui formaalselt on Guruharki uue CD ilmumisajaks 26.05.2007, siis tegelikult saabusid KO ja Taat juba eile plaaditehasest hingeldades ja põlvede kriuksudes, sest kotid plaatidega olid väga rasked. Igatahes värske trükivärvi järgi lehkavate kaantega uus Guruharki album "Saepuru ja Giboaboa" on nüüd lõpuks valmis.

  Kui eelmine Guruharki album, 2001. a ilmunud "Saba & Sarved" oli väga mitmekülgne kokkuvõte bändi tegemistest - ühest küljest kaunis ja jõuline, teisest küljest jälle vali ning toores nagu porgand aiamaal, siis uus plaat "Saepuru ja Giboaboa" tutvustab kohta, kuhu Guruhark jõudis vahetult enne laialiminekut. Selleks paigaks oli trummimasinaga varustatud stuudio Tartus, kus 2000. aastal kolmeliikmeliseks koondunud ansambel salvestas materjali, millest tähtede soodsa seisu korral oleks saanud Guruharki esimene stuudioalbum. Hoolikate (astro)loogiliste vaatluste tulemusena on nüüd lõpuks tuvastatud õige hetk, millal plaat välja anda - käesolev nädalavahetus, kui Guruhark taasühineb ning annab plaati tutvustava kontserdi Paljassaare Rockifestivalil 26. mail 2007 (muide, ajakava järgi juba kell 16.50, nii et tuleb vara tõusta).

  Jutuketast võiks ju veel pikalt keerutada, aga las plaat keerutab end ise. CD-lt leiab kaksteist lugu:

  1. Brünett ja blond 2. Hüvastijätt 3. Luperlogic My Aerobics 4. Kaltsumees 5. Kaltsumees balalaikaga 6. Humanoia 7. Zombie Reality 8. PIL 9. Ööpäev 10. Retro 11. Timuka maja 12. Kolm tulukest.

  Lisaks on ümbrise vahel veel üks kirjadeta CDR. Ei, see pole selleks, et oleks hea mugav sõbrale koopia kõrvetada. Võtke maagiline marker ja kirjutage tooriku peale selgete tähtedega "DEMO 2000" (muidu kaob teiste CD-de vahele ära). Siis asetage hellalt plaadimasinasse ja vajutage "Play".

  Plaadi vahel on ka üks kuuest flaierist Martini ja Edy joonistuste motiividel (minu lemmik on "Daam koerakesega". Ehk "Mutid krantsiga" - täpne kirjeldus oleneb teie sisemisest ilust, eksole): Ülejäänud võite ise välja trükkida: 1 2 3 4 5 6

  Plaat tuleb müügile tavalistes paikades - Tallinnas "Levikas" ja "Juuksuris", samuti pealinna plaadipoodides nagu Lasering ja... ee, Lasering (on siin ka teisi poode?). Tartus ka, neis kohtades, kus Tartus plaate müüakse. Ja loomulikult saab osta ka otse meie toimetuse käest. Jee.

 • Lühidalt: Paljassaare Rockifestival 26.05.2007

  Paljassaares esinevad laupäeval 26. mail 2007. aastal palju ansambleid nii Eestist kui välismaalt. Kuna festival toimub kevadistel reovetel (korraldajaks, teadagi, Tallinna Vesi), toimuvad hommikul ekskursioonid kollektorisse. Esimene ansambel alustab kell 16.00, ajakava leiab siit. Pilet on eelmüügist vaid 100 krooni (eelmüük lõpeb 25.05 kl 12.00). Võrdluseks, see on ühe Rock Cafe kontserdi hind, ergo pileti saate puhta muidu ja boonusena toimub üritus vabas õhus, vabakstegeva mereõhu keskel. Väravast ostes maksab pilet 150,-. Täpsem info asub Paljassaare Rockfesti lehel.

  Ja nagu öeldud, üle hulga aja esineb jälle ansambel Guruhark.

  Eelmisel aastal oli Paljassaares päris mõnus. Selline nägi 2006. a festival välja õhtul loojangu aegu, kui parajasti esines Sõpruse Puiestee.

7.04.2007 CHEAP LITTLE what

 • Muusika: Kas viis või sõnad?
  Evol

  Mõnest asjast Eestis ei saa kuidagi mööda vaadata, isegi kui väga tahaks. Aga mõnest asjast ei taha - kui vähegi võimalik - kohe mitte mööda vaadata. Ja Tõnis Kahu kogumikku "Viis + Sõnad" ei saa kuidagi jätta uurimata ja paraku ka kommenteerimata.

29.03.2007 SCUM

 • E/N: Ma ei jaksa niipalju kirjutada kui vaja
  Evol

  Aeg lendab nii kiiresti, et karu ka ei jõua koopas teist külgegi keerata kui juba kevad käes. Toimub niipalju asju, et vähimatki võimalust ei ole neist kirjutada. Eriti kontserditest, sealhulgas Napalm Deathi esinemisest Tartus, "Illusioonis".

 • Lühidalt: L@@K! Mp3z!!

  Tulevaste uudisjuttude tarbeks tuleb siiski selgitada, et - mis on siis "moodsa kitarrimuusika apoteoos" Sewercide Lo-Fi rangete hindamiskriteeriumite kohaselt? See üks lugu, millega kõiki teisi lugusid võrreldakse? Nagu juba varemgi mainitud: The Spider Babies - "Cheap Little Whore" (1995).

14.02.2007 WHAT A Bore

 • Muusika: American Hardcore, D.O.A. ja lühike muusika
  Evol

  Mis riimub sõnaga hardcore? Pimedate Ööde Filmifestival pakkuks lisaks paljudele filmielamustele ka mõningaid muusikalisi vahepalu. Sealhulgas tore dokfilm Ameerika kõige kiirematest ja kiilamatest artistidest - American Hardcore.

30.01.2007 GLORIJA
 • Ääremail: Latvian Hunter 2
  Kõnno (ja Jane)

  " Keegi rapsib akna taga õues... Vaatan: läti kütid panevad mööda ringi. Jah... üle hulga aja on jälle käes aeg teha perekeskne kõrvalepõige maagilise realismi ja lo-fi radadele. Ja nimelt: käisime suvel (jälle) Lätis!"

  Aeg on jälle külastada ääremaad. Eelmine Läti vaatlus, aastast 2003.

 • Lühidalt: Kahjuks ei saabunud uus aasta just heade sõnumitega. Aastavahetusel (täpsemalt 23. detsembril) hukkus lubadeta jne roolijoodiku süü läbi toimunud autoõnnetuses Guruharki kunagine laulja Katariina.


  In memoriam Katariina Reinoja, 1981-2006

  * * *
  Hoopis teiseteemaline uudis tuli samuti detsembris USA-st. Nimelt ansambel Dead Moon, kellest mõni aeg tagasi sai palju juttu tehtud, lõpetas oma turnee Euroopa-osa ning läks kohe pärast seda täiesti ootamatult laiali. Seda poleks osanud küll kuidagi ette näha.

  Väga lühidalt: Odessapop, 17.02 Juuksuris. Esinevad The Zebras (Austraalia) ja Tolbiac (Soome). Algus 19.30. Pilet ausalt 100 ja flaieriga 75.

  * * *
  Lubatud?

23.12.2006 RATED R

 • Kaunid kunstid: Arvustus: Rumble Roses XX
  KO

  On aeg Sewercide Lo-Fi veebi perekesksuse poliitikas väike paus teha, sest KO-l tuli pähe arvustada alla 16 keelatud meelelahutust. Sihikul on pleikarimäng Rumble Roses XX.

  KO: Paistab, et Nuks polegi oma pleikari-blogis RRXX arvustanud. Kuigi mingit härrasmeeste kokkulepet meil ei olnud - kes ees, see mees.

 • Praktika: Kõvendasin karakterit
  Eesav Edvard Puuslik

  Aastavahetuse puhul ka õpetlikku ilulugemist 1931. aastast, tulemuseks "maakera võnkumine minu kamaarinski-tantsu ajal ning lõpuks kaastegevus mingisuguses lennuõnnetuses minu maja kalidoris."


  Jõulud, arrrr!

21.12.2006 TRUST Logo

 • E/N: Kaks tilka verd
  KO

  Alati tähelepanelik Kesklinna Vaatleja toob meieni uusimad kaubandus- ja kaubamärgiuudised. Roosikrantsi tänavalt. Võitlus inimhingede eest käib - hoolikalt valitud logode abil.

5.12.2006 THEY KNOW Nothing
 • Ääremail: Missing Dead Moon 2x
  Keio

  Meie Dead Moonile pühendatud sügishooaeg jätkub uue reisikirjaga Euroopa äärelt - Haagist. Kuidas jääda hiljaks Dead Mooni kontserdile? See on võimalik, kui ärritada Hollandi valitsust, Rahvusvahelist Kohust, ÜRO-d ja teisi grupeeringuid, kes Haagi kontrollivad. Nii võibki muusikasõber avastada, et muidu moodsas linnas sõidavad trammid vales suunas ja kõik teed lõppevad kahtlasel kombel kusagil jalgrattaparklas. Aga visadus viib sihile. Kui viib.

  Lühidalt: 7. detsembril (juba sel neljapäeval!) esineb Allan Vainola baaris "Juuksur" (Vaimu 1) ja esitleb oma plaati. Plaadi nimi on "Unenäopüüdjad" ja see olla palju parem kui tema eelmine sooloalbum. Soojendajaks on üks tähtis mees, kelle väljaselgitamine alles käib. Algus kell 20.00 ja pilet maksab ausalt 60 ja flaieriga 40 krooni.

  21. jaanuaril läheb kogu SC Lo-Fi toimetus "Napalm Deathi" kontserdile. Võib-olla tuleb tagasi ka.

26.11.2006 BITTER Club

 • Muusika: Dead Moon Berliinis
  Evol, KO; pildid Evol, Orvi, Merje

  Dead Moon, kes kahetsusväärselt jättis ära oma Helsinki kontserdi, esines oktoobris hoopiski Berliinis. Selgus, et tänu igasugu Easyjetidele on Berliini minna vaat et sama lihtne kui Helsingisse. Mõeldud, tehtud, Dead Moon nähtud.

 • Ääremail: Tore jalgsimatk läbi Hiiumaa
  Kurjajuur

  Vastukaaluks eelmisele ääremaisele jutule täiesti joogivaba mõtlik jalutuskäik läbi sügisese Hiiumaa. Ja mis te arvate, kas elu mõte tuleb kusagil siin artiklis jutuks? Kasvõi korraks?

 • Muusika: Odessa Pop Von Krahli teatri baaris
  Evol

  Kolm ansamblit Von Krahli teatri baaris. Ülesanne: mängida võimalikult kaasakiskuvat muusikat. Ja tulemus oli väga hea.

  Järgmine Odessa Pop (täpsem info) toimub 9. detsembril Kuku klubis. Esinevad My Darling You Rootsist, Popidiot ja DJ Estrada.

 • Lühidalt: Kui on soovi hakata arvutimängu tegema, siis Project MMO otsib huvilisi. Micragirls, käis hiljaaegu Tallinnas esinemas, mäletate? Aastatega on bänd ainult paremaks läinud. Keegi tegi pilte ka.
22.11.2006 YOU NEED to know
 • Info: Argo Männiku ja Ester Faimani näitus "Arm", Art Depoos kuni 9.12.2006

  "kuuseokkainstallatsioonid ja puusüü portreed on just esteetiliselt köitvad kui vastikusttekitavad, samas annab kiskja lõualuid kujutav joonistus tähenduse reljeefsetele õmblusjälgedele".

  What. Minge vaatama.

  feed me

  Art Depoo asub Tallinnas Jahu 12. Näitus on avatud kuni 9. detsembrini 2006 kell 10-18.00, laupäeval 11-16.00, pühapäeval ja esmaspäeval suletud. Lisainfo Art Depoo lehelt.

 • Info: Ungari filmipäevad 23-25. november 2006, Tartus, Rotalia korporatsiooni peakorteris (Tähe 3).

  Järgnev info tuleb otse Ungarist... ja neil on väga keeruliste märkidega tähestik, mis e-mailis kombinatsioonis eesti täpitähestikuga annab väga hirmsaid tulemusi. Intarweb pole valmis selliseks vahetuks rahvustevaheliseks suhtluseks. Aga püüame parimat, nii et järgneb koopia olulisest informatsioonist.

  "Oleme võtnud sihiks tutvustada eesti publikule igal aastal ühte noort või pisut vanemat ungari rezhissööri, vastavalt võimalustele proovime näidata kõiki tema olulisemaid filme. Sarja avas eelmisel aastal Kornél Mundruczó, sel aastal jätkab Attila Mispa'l. Attila Mispa'li filmide kõrval näitame 1956. aasta Ungari revolutsiooni 50. aastapäeva puhul ka ühte seda sündmust käsitlevat filmi ning kaheosalist dokumentaalfilmi Budapest retro, mis tutvustab meile Budapesti eluolu 1960.-70. aastatel.

  *Neljapäev, 23. november*
  15.35-15.55 Avamine
  16.00-17.30 Zsigmond Papp Ga'bor- Budapest retro I, 1998
  17.55-19.30 Lühifilmid - debüütfilmid ja auhinnatud filmid
  20.00-21.40 Attila Mispa'l - Valguse rajad (Fény ösvényei), 2005
  22.30 Zavoodis esineb Ungari rahvamuusikaansambel Csürrento

  *Reede, 24.november*
  16.00-17.45 A'ron Gauder, Krisztia'n Csaba Csi'k - Kaheksas linnaosa (Nyócker), 2004
  18.00-19.45 Péter Bacsó - Tunnistaja (A tanu'), 1969
  20.00-21.45 Attila Mispa'l - lühifilmid
  22.00-23.45 Roland Vranik - Must hari (Fekete kefe), 2005
  24.00-02.00 DJ Ungarist

  *Laupäev, 25. november*
  *16.00-17-30 Zsigmond Papp Ga'bor- Budapest retro II, 2003
  17.55-19.30 Ungari Filmikunsti Ülikooli eksami- ja lühifilmid
  20.00-21.40 Attila Mispa'l - lühifilmid, dokumentaalfilmid
  22.00-00.00 Ungari rahvamuusikaansambel Csürrento"

15.11.2006 PULLU
 • Ääremail: Hirmus joomareis Hiiumaal
  Kurjajuur

  Lugu sellest, millised saatuslikud, kuid ka õpetlikud tagajärjel on alkoholi mekkimisel. Võiks isegi öelda alkoholi liigmekkimisel. Liiglakkumisel, kui lubate. Vähemalt külmetus on garanteeritud.

 • Ääremail: Köpi, Vattenfall ja kolmas silm
  Evol

  Tegelikult käis Sewercide Lo-Fi enam mitte nii väga toimekas toimetus Berliinis ainult ühel põhjusel - näha klubis SO36 esinemas Dead Mooni. Aga nende muljete seedimine võtab omajagu aega ja kiiret pole ka, sest KO juba kirjeldas oma elamusi Eesti Ekspressis nii et uudishimuliku (haha) Eesti publiku esmane uudishimu peaks olema igati rahuldatud.

  Seetõttu on tänane lugu kõigest muust, aga mitte Dead Moonist. Raske see oli, aga ma olengi ümbernurgajutu raskekaallane.

 • Info: Odessa Pop: uus kontserdisari "indie-sõpradele"

  18. novembril Tallinnas, Kuku klubis algab kontserdisari Odessa Pop, pühendatud "väikesele popmuusikale." Esinevad The Ladybug Translator ja Amy Linton USA-st. Erikülaline on Vaiko Eplik Kohilast. Plaate keeravad Neeme Lopp ja Kalev Aavik. Pilet 125,-.

  bop bop bop bop odessa bop

  Tegelikult see on alles algus, 23. novembril esinevad Von Krahlis Pipas Londonist, Harry Hunks Helsinkist ja Pia Fraus Laseringist. Plaate krutib Ingrid Kohtla. Ja nii edasi, järgmised kontserdid on 24. novembril Tartus ja 9. detsembril jälle Kukus aga kõige selle meelespidamine läheb raskeks, nii et vaadake ise Odessa Pop'i kodulehelt.

 • Lühidalt: Meediasõda

  Viimasel ajal on siis kujunenud selline terav olukord sewercide.org toimetuses, et KO ja Pescador on juba mitu korda lisanud esilehele viite Nuxxi filmimuljete leheküljele, aga Evol on lehte uuendades juba mitu korda kogemata (vähemalt nii ta väidab??) selle ära kustutanud. Meil on selline süsteem lihtsalt. Selle süsteemi nimi on "Overwrite? Yes/No". Kui üks inimene uuendab, siis kustutab sellega teise uuendused. Nii peabki. Aga nüüd on kokkulepe saavutatud ja Nuxx jälle ära viidatud. Et tehtut heastada, siis korduvalt.

  Sa pead siin klikkima CANDYMAN CANDYMAN CANDYMAN ack

  Aa jah. Link ise ka: NUXXMOVIES - Personal movie emotions

  Sorry.

21.09.2006 KARM sukao

18.08.2006 VORST

 • Ääremail: Ungaris elevandiga
  Kurjajuur

  Lihtsalt 9 inimest istusid bussi ja jõid kakskümmend neli tundi järjest ja oldigi Ungaris. Mõnikord asjad ongi nii lihtsad.

 • Kaunid kunstid: Kriminaalse Elevandi video
  Sally Stevens

  Muusikavideo Kriminaalse Elevandi Ungari-käigust. Suurust on tal 47 MB.

 • E/N: Kompromiss on välistatud
  KO

  Poliitiline allegooria - mõeldes vorstist, kepikõnnist ja Kalevist. Vaadake, et NLI käest naha peale ei saa.

  RAWR!

 • Info: Filmifestival Tartuff - armastuse mitu nägu
  KO

  PÖFF teatab, et augusti viimastel päevadel toimub Tartus armastusfilmide festival "Tartuff - armastuse mitu nägu". Kinotsükkel on nädalane (26. - 31.08. 2006). Kavas on päris mitu head filmi. Pealegi tuleb nõustuda korraldajate, MTÜ Armastus, tähelepanekuga, et "Hilissuvine idülliline Tartu on vabaõhu-filmifestivaliks parim koht. Linna naasvad tudengid ja mahedad augustiööd koos kireva filmiprogrammiga aitavad luua kordumatu õhustiku".

  "Bravissimo!", hõikab Erki Hyva sellisel puhul. Ilmselt hõikabki ja kõik on hea, ainult et festari nimi "Tartuff", kõlab.. veidi otsitult. Riimub küll ilusti sõnaga pöff, esimene silp on täpselt sama nagu Tartul, aga mitte ei saa aru, kuidas armastusfilmide festivaliga peaks seostuma sellenimeline Moliere'i jant. Aju ei võta seda kurvi välja. Esimene vaste on: möhh?

  Kui Moliere'i näidendist rääkida, siis see käsitleb osavalt mitte armastuse, vaid võltsvagaduse teemat. Nii on üldiselt ka teada: Tartuffe = silmakirjateener. Vähe sellest, et näidendi peategelane on ilge vagatseja - päikesekuningas Louis XIV (mitte segi ajada Louis VX-ga, millenimelist kuningat ajalugu ei tunne, küll aga tunnen ma hästi selle nime all müüdavat bränditaolist vedelikku) pidi näidendi auväärt usutegelaste nõudmisel ära keelama, sest laval askeldav pühamehest tegelinski ja tema ohvrid meenutasid kahtlaselt nende publiku seas istuvaid prototüüpe, kes võtsid asja isiklikult. Ega ilmaasjata öelda, et tõele on valus näkku vaadata.

  Aga Tartuffe ja armastusfilmide festival? Film on film, armastus on armastus. Vagatsemine ei puutu üldse asjasse.

  Igatahes, hoolimata veits jaburast nimest peaks vist kohale vajuma. Kavas on muuhulgas algupärane Bonnie & Clyde ja Gaspar Noe "Ümberpööramatu". Kogu see kino saab toimuma otse ülikoolilinna Raekoja platsis, linlaste ja turistide silme all.

 • Info: The Lucksmiths 05.09.2006 Von Krahli teatri baaris

  Austraalia esi-indiepopparid Eestis. Esinevad The Lucksmiths (Melbourne, AUS), Fred Astereo (Melbourne, AUS) Ans Andur (Paide). plaate mängib Rein Fuks (Pia Fraus)

  pilet 90.- Lisainfo.

22.07.2006 ROBOT

  Heinz Valk

 • Kaunid kunstid: Oi-sõdalane vol. 3
  Kristjan Väärtnõu

  Sõnadeta. See-eest robotitega.

 • sewercide.org on täiesti teenimatul puhkusel. Ilusat suvitamist:


  Selliseid pilte võib joonistada vaid Heinz Valk. Tema'p see oli.

30.05.2006 MIKS leht ei uuene, ah?
 • Kaunid kunstid: Oi sõdalane vol. 2
  Kristjan Väärtnõu

  Viimane artikkel ilmus meie lehele veebruaris. Mis vahepeal uudist? Aga vaat: Oi-sõdalaste elus on toimunud uued sündmused.

 • E/N: Kümnes kunst
  Evol

  See uudisjutt on valminud tuliuue Everything/Nothing-generaator-automatoni abil, kes on välja valinud sõnad nagu "koomiks, "kägu" ja "punane". Ning "Sonic as fuck" võib-olla, iial ei tea. Automaton trükkis välja järgmise teksti, panime selle üles ning enam ei saa keegi öelda, et SC Lo-Fi on välja surnud nagu mõni pulstunud mammut.


  See mees kirjutas tänase jutu

  Info: Kago "Juuksuris" 01.06.06

  1. juunil baaris "Juuksur" (Pika ja Laia tänava vahel, Vaimu 1) kell 21.30 algaval kontserdil võib kuulata Kago trubaduurlikumaid lugusid, aga ka paari elektroonilist etüüdi.

  Kago redutab praegu metsades Läti piiri lähedal ja räägib juttu oravate pealik Ogakiga. Ogaki sõnul on tegu üsna andeka kitarri ja elektroonikavõluriga, kes pealegi ilmutab end zorrolikult aga harva. Täpsem info.

13.03.2006 VÕBIN
 • Info: Haapsalu Õudusfilmide Festival 16.-19.03.2006

  Niisiis, Läänemaal, õudusfilmid - laiahaardeline läbilõige väärfilmide paremikust. Dario Argento, Terence Fischer, Takaashi Miike, lisaks valik Euroopa ja Aasia õudsamaid filme ning veel üht-teist. Ja kusagil kahtlases "videosaalis" näidatakse keskööl Cannibal Holocausti (ja mitte väga üllatuslikult on filmi tulnud teile tutvustama ei keegi muu kui psühholoog Voldemar Kolga).

  Kava koos filmide tutvustustega. Hinnad kahtlemata soodsad: pilet 40,- sooduspilet pisiperele (õpilased/üliõpilased) ja verejanulistele pensionäridele vaid 30,-. Päevapilet 90,- ning festivali pass on 300.

 • KO täiendab veel:

  (Kiri Rakverest:) "See ei ole siin festivaliga väga seotud. Lihtsalt yks filmisõbralik hõige. Nimelt ostsin täna Rakvere Säästumarketist Trey Parker'i filmi "Orgazmo" (tore näha, et selle filmi avaldamist toetab Läti Judoklubi Bosko) ja Abel Ferrara "The Addiction" (Üks tõsisemaid vampiirifilme üldse) DVD'd.Kummagi hind 25 krooni."

  Mul tekib küsimus, et mis linn see kuradi Rakvere on, et seal säästukas selliseid filme levitatakse? Mis seal siis veel kinos olla võib?

  Aga palun: Rakvere filmisõbra avalik flame-meil kino aadressil

  .. ja direktori vastus sellele.

  Ühtlasi on see sobiv koht eelinfoks - suvel tuleb Rakveres unistuste filmifestival. Sellest edaspidi täpsemalt juba lähemal ajal, nagu öledakse.

23.02.2006 ARBUUS ehk melon?

 • Film: PÖFF - 3 filmi
  Koit

  Varem või hiljem jõuavad lood Pimedate Ööde Filmifestivalist ka meie lehele. Kunagi tuli jutuks 13 filmi, seekord kolm.

 • Lühidalt: SC Lo-Fi kunagine kaasautor Peeter tutvustab: Kriteerium.ee
15.02.2006: FOOD, SICKLES & Girls
 • E/N: Muumia needus
  Evol

  Vaikus Sewercide Lo-Fi lehel saab tähendada vaid ühte asja: toimetuses on vaikne. Kui mitte arvestada seda plaati, mis kriiskab ja pläriseb ning mille silmad mind etteheitvalt seiravad:

  Lubage tutvustada: The Mummies "Death By Unga Bunga!!". Ümmargusem ning halvakõlalisem kui ükskõik mis teine CD!

  Ühtlasi on see uudisjutt pühendatud kahele tähtpäevale: veebruaris saab KO kolmekümne ning Sewercide Lo-Fi viie-aastaseks.

13.02.2006 VIIMANE virkus
 • Kaunid kunstid: Oi sõdalane
  Kristjan

  Kauakestnud vaikuse SC Lo-Fi lehel katkestavad täiesti ootamatult pildikesed Eesti vägivaldsest minevikust.

01.01.2006 NALI ja naer

----

 • [Sisukord - november 2004 - detsember 2005]Loits ja Kriminaalne Elevant; Pealinn ja tema arhitektuur; Codreanu ja "Raudkaart"; PÖFF ja hullund hämarik; Les Diamants; PÖFF ja 13 filmi; Teenage Kicks ja Love Boat To Hell; Midtown Cemetery video; Kriminaalne Elevant tsirkuses 29.10.04; Pokemonid, Bruce Campbell ja muumia; Kollaa Kestää ja The Adverts; Kwing Kungks, Shelton San ja Les Diamants Riias 8.04.05; Kodanik Osmis Seo; Minge Kreekasse; Janno Zõbin; Suvine kalapüük, The White Stripes ja "Kohalik ja kohatu"; Soteriose reisikiri; Jaanipäev Stroomi rannas; Shelton Sanist; Saatanad, inglid ja mehe-sööjad; Los Bandidos ja Kriminaalne Elevant Von Krahlis 30.09.05; Ans.Andur "Tuled peale"; electric dragon 8000V ja kk.null; Eestlased on laulurahvas; Mammut.
 • [Sisukord - juuni-oktoober, 2004] Russ Meyer ja Thee Ultravixens; Pia Fraus ja Mooie Island; Pelle Miljoona intervjuu; Elas kord haldjaprints ja kuningatütar; Üks romantiline ja mõttetu unistus; Kriminaalne elevant ja Nosferatu tuur; Mammut, Pia Fraus ja The Sunshine Von Krahlis 11.09.04; Hüperboreaalia kodanikud, tübeteika ja Usbeki; Von Bondies, Electralane jne Tavastias; Kwing-Kungks ja Kapa-Rock 04; Uku Masingut lugedes; Boomhaueri ja Branded Womeni intervjuud; Branded Women Von Krahlis 15.05.2004; Garage ja mürage
 • [Sisukord - märts-mai, 2004] Paavli katuseprojekt Koplis; Muumitroll Dekoltees 14.05.04; Joey Ramone 53, Teenage Kicks ja Boomhauer 30.04.04; "Puhas juhus" Tallinna Linnagaleriis 28.04.04; Alternatiivne Ulster; Ulsteri konflikt; Kwing Kungks - El Demo (mp3); Zahir - Betty Ford Clinic (mp3); Uus Tants 6; The Repo Code; Kevadine öökloom; Õhtujutt Kim'idest; Ääremail: Kopli; Shelton San - Live At Fuzz Salvation (mp3); Shelton San.
 • [Sisukord - jaanuar-veebruar, 2004] Päike ei looju iialgi Eesti Vabariigi kohal; Kohapaiksus vs keelepaiksus; Shelton San ja Zahir Von Krahlis 21.02.04; Eurosurf; Joseph Logani mõistatus; Kunksmoor ja Kapten Trumm Nukuteatris; Kwing-Kungks Kuku klubis 07.02.04; Muusika: Zahir vs Kwing-Kungks; Kes minevikku ei mäleta, sel silm peast välja; Teenage Kicks 17.01.04, Von Krahl; PÖFF: buto, viimane elu universumis, Alaska Forever, masendus, filmiteooria ja vaatamata filmid.
 • [Sisukord - november-detsember, 2003] The Joker'i uusaastatervitus; Kwing Kungks ja Pia Fraus; bi-agraarne glam ja Hoopis Teine Eesti All-Stars; Antropoloogia: Läti; Toy Love; Progressiivne noorus ja Chalice; Mis mees oli Ernst Jünger? (kõva mees oli!); Turbodisko, No Logo ja biitmuusika; Kahvatu 80: Osa 2.
 • [Sisukord - august-oktoober, 2003] Ma elan endiselt Sõpruse Puiesteel; Josie, Evian ja tige tollike; Conflict OK, Kurjam, Soterios, Bulldoser Woodstockis 04.10.03; Brüsel; Voladoras, Zahir ja Kurjam taevasse ei saa; Nosferatu vs Kriminaalne Elevant, Linnaarhiiv 22.08.03; Scandinavian Music Group - ühe legendi jätk; TS Eliot ja Ezra Pound.
 • [Sisukord - juuni-juuli, 2003] Rämpsu sorteerimas; Fassbinder ja Schygulla Püha Katariina kirikus; Ground Zero; Lugu enesekesksest inimesest; My Dog mp3; Buffy tVS, marslased ja Eesti Päevaleht; Migreen vs Boomhauer; Paheliste rattaühing.
 • [Sisukord - märts-mai, 2003] Kuristik rukkis; Eriti Kurva Muusika Ansambli ebafolkloor; Olukorrast Eesti narkoturul; Zombied, Kaltenbrunner ja The Cramps; Psüühilisele rünnakule vastu astuv maag; Obudai Szigeti pidu 2002; Vaba tahe; Tantsufestival "Uus Tants 5"; I was a teenage werewolf; Wasp & Caterpillar, Pikachu, The 5.6.7.8's; Luikede järv; Meie Arnold.
 • [Sisukord - jaanuar-veebruar, 2003] Bruce Campbell ja Jack of All Trades; Propaganda Attacks ja Last Licks; Sisenemine maagilisse realismi; Ultra Bra, nudism, poliitika ja Pärnu; Püha neliainsuse renessanss; Lühike pungi ajalugu; Kulinaaria ja ebaõiglane maailm; Veel kord Ultra Bra.
 • [Sisukord - oktoober-detsember, 2002]Tantsukunst Eesti Vabariigis; The Dickies, Ramones ja Spiderman; Sissejahutus jõulurahusse ja päkapikk Mati; PÖFF ja metareaalsuse reformuleerimine; Katakuride õnn; Ökopunk Tartus 05.12.02; Truismifotograafia ja Magyar aszfalt; Milleks segadust tarvis; Elu-olu-olut; PÖFF ja külaskäik kinno; Ring ja Pikachu; Õige mõtlemise alused; I am Damo Suzuki; Kahvatu 80; Unejutt; Micragirls vs Mutants vs Zahir.
 • [Sisukord - september-august, 2002] Windows 95 ja Happy Days; Norra ja Gluecifer; Alateadvus ja thalassokraatia; Ahti sünnipäev; Pilvepillerkaar, skipfunktsioon ja hipihala; Les Sexareenos; The Face; Battlestar Galactica ja Blindness of Modern Science; File-sharing ja pakk sigareid; Action Mutante avamine.
 • [Sisukord - märts-juuli, 2002] Edy reisikiri (Rooma-Napoli-Kreeka); The Trashmen ja Surfin' Bird; Jeesus-positiivne: Natural High! Black Francise Mulholland Drive; Punane haamer; Puhkus maal; Narkari nekroloog; The Adverts ja Gary Gilmore'i silmad; Pahelised ja pontshikud; Iggy Pop, Tank Girl ja William Blake; Venedikt Jerofejev Moskva-Petushki; Crap: The Sims.
 • [Sisukord - jaanuar-veebruar, 2002] Migreen ja Ilus Elu; Guruhark kui parim uus üritaja; Endel, elekter ja jätkusõda; X-Men ja Wolverine; Kevad, Oscar ja kiilakas naine; Väärteod võhikutele 2; The Hives live Helsinkis; Stalin-vamp; Gori; Protest; Kadri Kõusaar ja Dee Dee Ramone.
 • [Sisukord - november-detsember, 2001] Videvikutund ja Man... or Astroman?; Helen Love, jumalateotus ja Shifty Disco Girl; Iuridica ja illegaalne iive; Psycho Beach Party; PÖFF, nekrofiilia ja Abel Ferrara; Sport ja pahelisus; Kes ütles porno?; Tehnoloogia ja tiigrihüpe; Lapsepõlv, nagu seda meile on näidatud; Ja nagu sellest meile on räägitud; Jänesed ja tõde, Alla 2-minutiste lugude Top-52; Teater ja väikese poisi suur haigus.
 • [Sisukord - oktoober-september, 2001] The Sonics ja Strychnine; Cry-Baby, Vampiirid ja Buffy; Bitch rannas; Retk seenemetsa; Sid Sanchez korrakaitsest EV-s; hokisõber Johnny Hanson; Luis Bunuel'i "Teenijatüdruk"; Saun ja nõelravi; Luule ja progress; Meeleavalduse otsinguil.
 • [Sisukord - juuni-august, 2001] Retk Capri saarele; Ska-punk Tartu lastelaboris; Mary Prankster; Super Street Fighter, Guruhark, Guruhark ja Guruhark.
 • [Sisukord - aprill-mai, 2001] Simmani Top-40; Röövel Ööbik; Thee Headcoatees; X-Ray Spex; Stephen Hawking; Mark E Smith ja Johnny Burnette; Väärteod võhikutele, etc.
 • [Sisukord - veebruar-märts, 2001] Kantri; moderntants; Guruhark; erootilised jutustused; aitamine; veinitegu; Nothin' But Trash; Harry Potter; Noorus on hukas, etc.

Mel, 2001

            Kus viga näed laita, seal tule ja parasta.

  


 
Plaadimasinas mängib...

1. Small Faces
2. Blue Cheer
3. Kinks
4. Modern Lovers
5. Turban Renewal

---

Käi ära:

Evol
Elektripost
Guruhark

Action Mutante
Propaganda Attacks
Golem Rei

Argoworks

HÕFF
PÖFF
Kirikiri
Bubu
Microlips Kriteerium Rockstarintraining Nuxxmovies

Migreen
Pia Fraus
Kosmikud
Zahir
Plink Plonk
Seksound
HUH
Under Marie
Rampade Org