Lo-Fi
 
Artiklid
Failid
Galerii
Viited
 
 
Hosted
 
Kus on Johnny?
 
Kus on Kim?
 
Paheliste rattaühing
 
Guruhark
 
 
Info
Kontakt
Foorum

f@h


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

G U R U H A R K

GURUHARK - Liiga sagedasti esitatud küsimused
Autor: KO (ja Evol kohati)

 • Guruhark: Saepuru ja Giboaboa CD (2007)
  Evol

  Kui formaalselt on Guruharki uue CD ilmumisajaks 26.05.2007, siis tegelikult saabusid KO ja Taat juba eile plaaditehasest hingeldades ja põlvede kriuksudes, sest kotid plaatidega olid väga rasked. Igatahes värske trükivärvi järgi lehkavate kaantega uus Guruharki album "Saepuru ja Giboaboa" on nüüd lõpuks valmis.

  Kui eelmine Guruharki album, 2001. a ilmunud "Saba & Sarved" oli väga mitmekülgne kokkuvõte bändi tegemistest - ühest küljest kaunis ja jõuline, teisest küljest jälle vali ning toores nagu porgand aiamaal, siis uus plaat "Saepuru ja Giboaboa" tutvustab kohta, kuhu Guruhark jõudis vahetult enne laialiminekut. Selleks paigaks oli trummimasinaga varustatud stuudio Tartus, kus 2000. aastal kolmeliikmeliseks koondunud ansambel salvestas materjali, millest tähtede soodsa seisu korral oleks saanud Guruharki esimene stuudioalbum. Hoolikate (astro)loogiliste vaatluste tulemusena on nüüd lõpuks tuvastatud õige hetk, millal plaat välja anda - käesolev nädalavahetus, kui Guruhark taasühineb ning annab plaati tutvustava kontserdi Paljassaare Rockifestivalil 26. mail 2007 (muide, ajakava järgi juba kell 16.50, nii et tuleb vara tõusta).

  Jutuketast võiks ju veel pikalt keerutada, aga las plaat keerutab end ise. CD-lt leiab kaksteist lugu:

  1. Brünett ja blond 2. Hüvastijätt 3. Luperlogic My Aerobics 4. Kaltsumees 5. Kaltsumees balalaikaga 6. Humanoia 7. Zombie Reality 8. PIL 9. Ööpäev 10. Retro 11. Timuka maja 12. Kolm tulukest.

  Lisaks on ümbrise vahel veel üks kirjadeta CDR. Ei, see pole selleks, et oleks hea mugav sõbrale koopia kõrvetada. Võtke maagiline marker ja kirjutage tooriku peale selgete tähtedega "DEMO 2000" (muidu kaob teiste CD-de vahele ära). Siis asetage hellalt plaadimasinasse ja vajutage "Play".

  Plaadi vahel on ka üks kuuest flaierist Martini ja Edy joonistuste motiividel (minu lemmik on "Daam koerakesega". Ehk "Mutid krantsiga" - täpne kirjeldus oleneb teie sisemisest ilust, eksole): Ülejäänud võite ise välja trükkida: 1 2 3 4 5 6

  Plaat tuleb müügile tavalistes paikades - Tallinnas "Levikas" ja "Juuksuris", samuti pealinna plaadipoodides nagu Lasering ja... ee, Lasering (on siin ka teisi poode?). Tartus ka, neis kohtades, kus Tartus plaate müüakse. Ja loomulikult saab osta ka otse meie toimetuse käest. Jee.

  [08.11.2004]

  * Kogumikul "Garage ja mürage" leidub kaks Guruhark'i lugu. "Retro" on pärit CD-lt "Saba ja sarved". "Pueriilne" on seni avaldamata lindistus aastast 1999, stuudios salvestatud ja puha -- seal tehtud lugudest oleks pidanud saama Guruharki album. See pole üldse see "Pueriilne", mida Katariina laulis ja mis "Saba ja sarved" CD-l on, vaid hoopis teine lugu, õieti peaks ta nimi olema vist "Hüvastijätt".

  * Guruharki CD "Saba ja sarved" tiraazh on meil lõpuks otsa saanud.

  * MP3: Guruhark - P.I.L.

  * Mille saatel jooksevad sead? [06.04.2004]

  Vahur kirjutab:

  "Täitsa naljakal ja kummalisel kombel on mul edastada selline uudis, et Guruhargi lugu PIL! (plaadi peal nr 14.) on "Sigade revolutsiooni" finaali taustaks. Asja muudab kentsakamaks tõik, et seda ei ole tiitrites mainitud, sest vastav otsus tehti alles sellel esmaspäeval, aga tiitrid on juba pooleteise kuu eest animeeritud. Filmi muusika pidi üldiselt tegema Rannap, aga kõik tema pakutud meloodiad ei olnud sobinud. Mina saatsin PIL-i mp3 kunagi aasta alguses ühele videotiimi kutile näiteks selle kohta, milline minu arvates on õige sigade revolutsiooni fiilinguga lugu, sealt jõudis see René Reinumäe kätte, kes seda mingis tööversioonis kasutas. Ja siis nüüd möödunud pühapäeva hilisõhtul helistas mulle Jaak Kilmi, et "Kuule, Vahur, et sinu käest vist pärineb see mingi Tartu bändi lugu, jah, et vaat, me tahaks selle ikkagi filmi panna, et ma lähen teisipäeva hommikul Soome ja selleks ajaks oleks vaja...". Helistasin siis esmaspäeval Edyle, kelle käest sain plaadi, mille õhtuks Tallinna viisin. Ja nii ongi. Rahvusvahelise versiooni ingliskeelsetesse tiitritesse pidi ikka ka viide sisse minema.

  Et sellised seigad siis."

  * Ökopunk Tartus. Pildid ürituselt Ökopunk, kus esinesid Guruhark ja J.M.K.E.

  * Edy joonistused on väljas aadressil
  http://www.hot.ee/actionmutante [01,09.2002].

  *Kuidas saada Guruhark'i plaadi omanikuks? [01.09.2002]
  - Guruhargi plaat "Saba ja Sarved" on valmis. Kujundus: Henz. Kujundusest jäi jumal teab miks välja Edy süda (pühendus kallile Mariale) ja Katariina pilt. Oeh, Katariina on ilus tüdruk.

  Guruhark "Saba ja sarved" CD:

     

  1. Pueriilne 2. Ei kulgeja 3. Päikene 4. Leerilapsed 5. Retro 6. Riga-intro 7. Saba ja sarved 8. Pikalt! 9. Burnett ja Bond 10. Humanoia 11. Cherry Ed Amazing Funk 12. Pueriilne (live) 13. Midagi head 14. PIL (live) 15. Lennujaama kohvik (Retro live) 16. Hüvastijätt/Skiso (live) 17. Õäöü 18. Uhr-gh (Hark! esimene demo) 19. Karlmari 3 tulukest 20. Linnud (fuck off stupid industrial world) 21. Asustamata asteroid (instro saksofonita) 22. Asustatud asteroid 23. Asustatud asteroid (Edy) 24. Fantoom.

  Rohkem lugusid kui keegi kuulata jaksab.

  * Ei oskagi midagi küsida [04.07.02]

  Siin on Edy reisikirja teine osa.

  * Kas Guruhark on Eesti parim bänd? Või "parim uus üritaja?" [16.02.02]

  Näin se on - joka tykin ostaa, aiko sillä ampua. Olotila.

  See on väga õige tähelepanek, et punk on ohtlik. Aga küsime nüüd julgesti: kellele ohtlik?

  Muusikatööstuse esindajad helistasid mulle mõne aja eest ja küsisid 2 Guruhargi plaati. Aga maksta nende eest ei tahtnud. Küsisin siis, et mida nad nendega teevad. Ja selgus, et läheb auhindade jagamiseks. Ja Guruhark konkureerib "parima uue üritaja" kategoorias. Helistajaks oli konkreetselt Eesti .. Ühingu sekretär. Väga kena inimene kahtlemata. Palusin tal maksta. Tema lubas.. järgi küsida ja siis ühendut võtta, endal haavunud noot hääles. Miks?!

  Ah et miks. Selgitame välja. Selleks formuleerime loogilise süllogismi, koguni 3 teesi + synteesi (et pärast ei süüdistataks läbimõtlematuses).

  1. Oma tegevuse lõpetanud bändi kohta "uus" öelda ei tundu päris õige.

  2. Guruhark ja "üritaja"? Nad pole Seitsmes Vapraski käinud. Ei tahtnud minna. Ütleks Guruharki kohta lihtsalt bänd. Just see ta kindlasti ka on (oli, siis).

  3. Parim? No ei.. Sahlene on palju parem. Ta teeb hääleharjutusi, ta on väljamaalane, tal on hooldemeeskond, määrdemeister, mainekujundaja ja silikoonist vitt.

  Eesti Fonogrammitootjate Ühing? Ain Boltowski, Urmas Kolsar, Auris Rätsep, Pedro Biit, Sven Aabrerdaal.. Fu! Yarrr.. Köh-kööö-köhh-köhh.. hõkk (türa ma sülitasin oma ekraani täis!!!)

  *Kus on Edy? [02.02.02]
  - Siin on tema reisikiri. Barcelonast.

  *Sedasi. Mis edasi? [26.06.01]
  - Sewercide Lo-Fi on alustanud juba järgmise GH helikandja katsetusi liinil Tartu - Pariis, mis koondab "Saba ja Sarved" pealt välja jäänud lindistusi, GH uusimat stuffi ja ansambli LAD hittlugusid. LAD on Pariisis tegutsev punk-bänd. Bass, trummid ja täiesti hull naislaulja. Edy mängis seal bassi. Plaadi nimi võiks siis olla "Aasta Pariisis". Või "Prantsuse päevad".

  * Mida räägitakse Guruhark'ist laias maailmas?[07.09.01]

  - Aga seda:

  Muusikakriitik Janno "Ciccone Youthile viitamine on tüüne" Zõbin on kirjutanud "Eesti Ekspressi" "kultuurilisale" "Areen" arvustuse Guruhark'i "Saba ja sarved" CD kohta.

  "Postimehe" artiklid on kahjuks offline (katsuge ise lehe arhiivist otsida):

  Muusikakriitik Valner Valme on kirjutanud Läti ajalehes "Arter" arvustuse Guruhark'i CD "Sabad ja Sarved" kohta.

  "Postimehe" bueno lõbulisa "Arter" avaldas bueno artikli Edy'st ja Mariast. Einoh, päris bueno lugu.

  Eesti Ansamblite Andmebaas: maakeeles ja inglise keeles "Harki popilikumast liinist on jäänud kitarrikesksus ja rütmierksus, kuid nüüd on kaldutud veidi gothic-rocki [Ei..] kõlade poole ja esitatakse rohkem [Ma ei tohi seda teha!] instrumentaalmuusikat." Nagu professionaalse muusikakriitiku jutt [Pean.. vastu.. pidama!] kohe. Ja muide, kes kurat on "Kao"??

  Ei, ma ei suuda seda kannatada. Aaawww, fuckit! Naudi seda pilti, muusikakriitik!
  Pilt Somethingawful.com'i foorumilt

  Ja lõpetuseks: http://www.whitefalcongallery.com/html/guruhark.html Guru Harkrishnan. Scary. NB: link on praeguseks maas ja juhatab ühele romantilisele internetilehele.. külastage omal vastutusel.

  VANEMAD KÜSIMUSED:

  * "Guruhark" - mis see on?
  - Midagi head - muidugi! Guruhark on Edy Maria Remarque (guruguitar, laul), Martini aka Valge Kunstnik (bass), Sven aka Mustkunstnik (kitarr), Martin Leiger (trummid) ja Katariina (laul).

  * Mis tähendab "Guruhark"?
  - Kuskil hallil 1998. aastal pani Edy kokku kõige ilusama bändi Eestis, millele peagi nime vaja läks. Arupuru-varu vitamiinitopsis, teate isegi, ikka sai tõmmatud ja.. nimi sai väga pikk: "ARUPURUGURUHARK". Kõiksugu rokisambod ei suutnud sellist nime plangu pealt väljagi veerida. Meeldejätmisest rääkimata. Nimi tehti kaks korda lühemaks, järgi jäi "HARK!" (muide, Edy ütleb, et ta pole kunagi kuulnud laulu "Hark! The Herald Angels Sing!". Õnneks ka mitte). Igatahes, Edy muudkui mängis oma GURUGUITAR'it, Katariina laulis oma laule, "skisost" sai "pueriilne" ja "HARK!"'ist - "GURUHARK".

  * Millest satanistlik sümboolika - saba ja sarved ja hark? Kus pentagramm on? - ja haakrist?! Achtung, Die Führer!

  - Hark näeb välja nii:

   

  Guruhark on väga vana saatan poisike. "Uu.. heaven is a place I luv." Nuole mun kyrpä vittu saatana.. Muide, kus on KALEVI KAAVISTO?

  * Edy MARIA Remarque?
  - Edy "Guruguitar" Maria Remarque on GH frontman. Edy't kiputakse segi ajama Freddy'ga. See on viga, sest Freddy'ga on keerulised lood. ühest küljest muidugi - FREDDY "Oi! punk" GRENZMANN, Psychoterrori laulja. Keeruliseks läheb lugu hetkest, kui Freddy emigreerus. Siis ilmus ei tea kust välja huligaan, kes sooritas rea ilgusi ja lasi need kohtus Freddy GRONTZMAN'i nimele kirjutada. Siis, lambist, ilmus kohtusse kodanik Peeter Männiksoo ja kohtunik Hristoforova tundis ta kohe ära: "nyah-nyah-nyah-nyah-ha-ha, Frjedi Gronzmann!!!". Järelikult, Freddy Grontzman on tegelikult Peeter Männiksoo? Noored, muidugi, ei lase ennast petta: see mees on NYROK CITY jõhker vokalist PEETER PASK! Juhe koos? Mul ka.

  - Aga - MARIA - see on Edy teine pool. Ilus vampiirihammastega tüdruk, kelle järele iga punkar keelt nälbab - nigu rebane veinipudeli peale. Ka Maria on Guruhargis laulnud. Siis, kui "pueriilne" oli veel "skiso".

  * Kas Maria laulab siin plaadil?
  Ei, Edy ja Katariina. Tunned kohe ära, kes on kes. Edy laulab väga pungilt (M!). Tema alustas seda bändi. On veel teada, et varsti läks Edy välja ja leidis KATARIINA. Väga ilus tüdruk ja laulja sellest hetkest, kui ta suu lahti tegi, et laulda. Kõigis lugudes, mis Katariina laulab, on ta oma sõnad (v.a. "Asustatud Asteroid" - Mario Kivistik).

  * Mis tähendab, "pueriilne"? Mis ta laulab seal?
  - Pueriilne on poisilik.

  Ja siis tulid siia
  pea maas
  Aga miks just nii?
  Juu see siis oligi
  Seda tean ma kindlalt
  jah! tõesti praegu!
  Kuid tean et kardad
  armastad vihkad sööd
  ja naeratad
  Tean et kardad kaotada
  oma elu taastada
  Miks peab see nii olema?
  Tuleks juba lõppu sel
  MILLEL KELL?
  Ah ei midagi

  (PUERIILNE, KATARIINA)

  * Miks Guruharki Sue Darlingu peal ei ole?
  - Muidugi, oleks pidanud olema, kuid kahjuks ei olnud neid siis veel olemas. Muidu poleks GH SUE DARLINGU pealt kyll välja jäänud. Nimetatud kompilatsiooni kokku pannud mehed - LAURI LIIVAK (4WARDS) ja PEETER "Absint" KROSMAN (ALBERTS'i laulja) - silmitsevad tänini unistavalt kinga ja kuulavad Guruharki.

  - Siiani on GH ainus avaldatud lugu - ASUSTATUD ASTEROID - Mätta Fondi mustal kassetil.

  * Miks GH videos on bassimehe punase hame peal kiri "MAGICAL MYSTERY TOUR"?

  - Hm.. Mine küsi MARTINI käest ("Kloostri" poest üle tee ja platsi, punased kardinad, uksekella silt: süda soe kui kõrva sosin).

  * Mida PVA Valner Valme GH's teeb?
  - Mitte midagi. VALNER on lihtsalt Edy sõber.

  * Miks ma varem seda bändi pole kuulnud/ pole kontserdile sattunud?
  - Ma ei v õ i seda kannatada !! Bzzzz A kuula plaati, kui saad..

  VEEL küsimusi?
  Võiks veel rääkida kontsertidest, emigreerumisest, Pariisist, tattoost, liibanonlastest, kes pole kuigi meeldivad persoonid, kuulsusest Brasiilias, Edy&The Hardcore Punk 2001-st..

  Guruharki kontakt
  amonredy@hot.ee

  Sewercide Lo-Fi, 2001


 •  
   
   


  Pildigalerii


  Guruhark: Live, Tartu 1998


  mp3

  Asustamata Asteroid (instro)


  Artikkel:
  Guruuudised 01.06.2001

  Artikkel:
  SKaPUNK kontsert Tartu Lastelaboris: uksehoidja pilguga


  Artikkel:
  Edy Barcelonas


  Artikkel:
  Edy Itaalias & Kreekas


  Pildid:
  Ökopunk Tartus
  mp3
  P.I.L.