Lo-Fi
 
Artiklid
Failid
Galerii
Viited
 
 
Hosted
 
Kus on Johnny?
 
Kus on Kim?
 
Paheliste rattaühing
 
Guruhark
 
 
Info
Kontakt
Foorum

f@h


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K U S  O N  K I M ?

Õhtujutt Kim'idest
Autor: Ester , 2004

Ah, et miks Kim? Sest, et Kim'id on absoluutselt stiilsemad kui näiteks Jane'id. Kuigi kui mõelda Jane Fonda'le filmis Barbarella, siis tundub et ka sellenimelistest kirjutamine poleks paha mõte. Ja Johnny'dega alanud entsyklopeedia vajab täiendust. See viimane on muidugi kyll pastakast väljaimetud põhjus, kui nyyd kristalselt aus olla. Nagu seegi, et Evol vingub juba kuid ja teeb myrgiseid märkusi kim'ide teemal ja ma ei viitsi enam vastuseks äraolevalt "mh" või et "äääää....ma tegelen sellega" või midaiganes vastata.

Kim Deal

Tegelt Kim'id lihtsalt mõjuvad ligitõmbavalt, võib-olla on nimekuju kuidagi hypnotiseeriv. Vähemalt on nad vaidlematult värvikad tegelased, ykskõik, kas mõelda siis the cool of the coolest mama Kim Deal'i või selle Tallinna naisterahva peale, kes juba aastakymneid laseb ennast Kim'iks kutsuda (kuna minul ja ma kahtlustan, et enamusel ta tuttavatest pole õrna aimugi, mis ta õige nimi on, siis tabas mind just kahtlus, et äkki ta vanemad panidki talle sellise nime, aga keegi ei usu) ja kes on yks stiilipuhtamaid ja naiivsemaid blondiine, mida inimmõistus suudab ette manada.

Nii. Nyyd pyyaks lõpuks asjaliku jutuga alustada nagu kord ja kohus. Yritades Johnny-jutu eeskujul asja teaduslikuks ajada, tuhnisin mõnda aega kõikvõimalikes tähtsates raamatutes. Tulemus järgmine: Kim Tshhak, linn Korea RDV kirderannikul; u.265 000 el. Jäävaba sadam Jaapani mere K T-i lahe ääres; must metallurgia, masina-, keemia-, tekstiili- ja toiduainetööstus, kalapüük, linna läh.magnesiidi ja grafiidi kaevandamine. Nimet. Korea RDV poliitik Kim Tshhäki (1903-51) järgi (ENE nr 4, kirjastus Valgus 1989). Ja veel. Kimm - katuselauake; (dial.) puunõu lauake (midaiganes see ka ei tähenda). Kimäär - metsik fantaasiakuju (juba soojem, aga mitte see); viirastuslik peletis, koletis (Saagpakk, Synonyymisõnastik, kirjastus Maarjamaa 1992). Ja last but not least ehk estersindonjällelollikstehtud Silveti Inglise-Eesti sõnaraamat, mis mu järelepärimisele näitab lakooniliselt ja väheytlevalt täheyhendit pn. - tyng ruudus või jah? Yrita siis veel Kõige Targema Inimese(vähemalt teiste arvates) eeskuju matkida... Yhesõnaga peab ikka pastaka, hammaste ja kättejuhtuvate terariistadega teema kallale hyppama. Alustada võiks teenekamatest.

Seega...Aplaus, diskopalli valgustäpid ja natuke tossu. Teie ette astub staar ja masside ammune lemmik

KIM WILDE

KW väidab, et ta vanemad panid kõigile oma lastele nimesid filmitähtede järgi nii et ta on sydamest tänulik, et neil jätkus oidu eeskujuks mitte kasutada Doris Day'd. Olgem ausad - Doris Wilde oleks ikka ilge nimi kyll ja doristest kirjutamisest ma keeldun. Et lugu nimega veel keerulisem oleks, siis väidetavalt on KW tegelik nimi Kim Smith, aga kuna ta isa olla 50-ndatel tuntud rock-n-roll artist Marty Wilde, siis tundub teema liiga keeruline, et sellel pikemalt peatuda.

Netis tuhnides selgub, et Kim omab isiklikku entsyklopeediat (http://www.kimwilde.com/kwe/), kust tuleneb näiteks teave, et Kimi lemmikkunstnik on Marc Chagall, kes olla 1887 a Venemaal syndinud prantsuse maalikunstnik. Ja et Marc Chagallile on pühendatud Kim Wilde'i laul "European Soul". Võimas ehk mõistke seda teavet kuidas soovite. Mina andsin juba eos alla ja otsustasin muutuda mõneks hetkeks ainult infot edastavaks masinaks. Kasutades ära oma abitut seisundit, ei saa ma jätta mainimata, et lisaks on ta lemmik multifilmitegelaseks Yogi-karu. Kuna ma olen veel viimaseid hetki ainult infot edastav masin, jätan ma pikemalt kirjeldamata oma äärmiselt negatiivse suhtumise mainitud animeeritud elukasse. Kas masin võiks öelda millegi kohta lihtsalt öök? Kui tahate olla edaspidigi andunud KW fänn, siis ärge syvenege eriti sellesse, mida see naisterahvas enda kohta räägib.

Kyll aga, kui tuju paha ja väljas porine sygisilm (st nagu siinsetel aladel pahatihti nagu te vist isegi märgata olete jõudnud), suru pähe kõrvaklapid ja vajuta pleierisse KW plaat ning te näete kuidas "...taevas läheb yha selgemaks ja elu yha helgemaks ning kõik on hea. Kõik on HEA. HEAAA."

Kui oled yle elanud helged hetked KW seltsis, siis sa vast ei imesta kui leiad end Virgin Records'ist väljudes näpus hoidmas KW The Best Of plaati. Sina võib-olla ei imesta, kyll aga mina, kes ma olin poodi sisenenud kindla plaaniga soetada endale Joy Division'i "Closer". Lisaks vihkan ma The Best Of plaate, aga KW puhul olen ma veendunud, et ainult sellise pealdisega plaadid tal eksisteerivadki. Muide minu metsikuks yllatuseks selgus, et KW tegutseb aktiivselt ka tänapäeval ja näeb endiselt suurepärane välja, aga sellegipoolest pole mul mingit tahtmist teda laval näha. Kyll õnnestus mul kuskilt telekanalilt näha lugu, mille ta on meisterdanud koos saksa lauljatar Nenaga("99 Luftballons"- mäletate?). Polnud väga vigagi kui mitte arvestada Nena kohutavat tsiklitshikikostyymi.

Nyyd aga jälle tagasi hindamatu teadmisteallika ehk KW entsyklopeedia juurde, kust haaran niidiotsa, mis viib mind edasi selle kirjatyki mõttetuima tegelase juurde kui välja arvata Yogi-karu.

KIM APPLEBY

...tituleeritud kui "a friend of the Wilde family". Samuti, working as a model and in a factory, as well as getting pregnant and having a daughter, moodustas ta oma kaksikõega duo "Mel & Kim", mis leidis oma lõpu 1990 aastal, mil Mel suri. Minu jaoks isiklikult muudab viimase fakti eriti kurvaks mälestus, kuidas seepeale KA ilmus minu tihedaima MTV vaatamise perioodil välja oma sooloprojekti viljaga, mis kandis nime "Don't worry", mis on yks äraytlemata võigas helitöö ja mida MTV heade tavade kohaselt võis sealt kuulda tuhat ja yks korda ööpäevas...kui mitte rohkem.

Järgmisena rubriik "Jälle staaride juurde" ehk kellelt Kim Wilde oma eesnime päris...

KIM NOVAK

Ristinimi Marilyn Pauline Novak.

Stuudiobosside poolt valitud nime Kit Marlowe vahetas Kim Novak'i vastu, kuna tahtis säilitada oma perekonnanime.

Pikkus 5'6''.

Mõõdud 37-23-37'' (allikas: Celebrity Sleuth Magazine).

Vasakukäeline.

Ajakiri Playboy järjestas ta 18-ndaks oma "100 Sexiest Stars of the Century" nimistus.

1957 aastal korraldas personaalse streigi, kuna ta palk oli ainult 1250 dollarit nädalas.

Kui filmis "Piknik" on stseen kus näitlejatar pidi nutma, palus ta rezhissöör Joshua Logan'il ennast enne võtet kõvasti lyya, kuna "ma saan nutta ainult siis, kui mul on valus".

Tema esimene kodu Bel-Airis hävis 1960-ndal aastal mudalihke tagajärjel ja yhes sellega suur kunstikogu, kuhu kuulus ka mitu Picasso taiest.

Teine kodu Oregonis, kus ta koos veterinaarist abikaasaga kasvatas hobuseid ja laamasid, hävis tulekahjus, mille oli tekitanud elektriliinide peale langenud puu. Kim'il koos abikaasaga õnnestus põgeneda leekide eest paadiga jõele, kust nad laastamist pealt vaatasid. Sõnum, mille ta L.A Time'si sõnul kurvast syndmusest teatavaks võttis oli "Don't look back".

Kas teie mõtlete ka kui öeldakse sõna filmistaar, et Kim Novak? Või vastupidi. Ei mõtle? Lucky you. Mina mõtlen.

Fantastiline blondiin Hitchcock'i Vertigo'st.

Ei-ei, mitte Lindudest, see oli hoopiski Tippi Hedren ja Psycho's oli Janet Leigh. Selgub, et väiksel paksul filmimeisterdamisgeeniusel oli blondiine jalaga segada, aga kuna yhegi teise nimi ei ole Kim, siis on nad käesolevas kirjatykis ebaolulised. Igal juhul on KN oma kergelt kähiseva hääle ja kylma iluga mulle jätnud kustumatu mälestuse, kuigi ma peale Vertigo ja veel millegi, mis mulle meelde jäänud ei ole, eriti rohkem tema osaluses filme näinud polegi.

Sama saatusega on minu isiklikus mälupangas ka teine lemmikfilmistaar

KIM BASINGER

Ma tõesti ei suuda meenutada yhtegi pagana filmi kus KB osalenud on, kuigi minuarust olen ma neid näinud kuhjade kaupa. Batman - jeeeee, ta mängis Batman'is. Ja siis yhes teises filmis koos Richard Gere'iga....või oli see Alec Baldwin, tegelt on ta vist nende mõlemaga koos filmides mänginud. Alec Baldwin'ga on nad ka abielus, kuigi see kooslus vist lahutati hiljuti. Nigel värk - nii kaunis ja sharmikas naisterahvas väärib igal juhul rohkem meeldejäävaid filme, eksju.

Siis ma tean veel, et ta on aktiivne loomakaitsja, mida kinnitab ka fakt, et kui sekeldustes kohtuga määrati ta igakuisteks kulutusteks 43 100 dollarit, siis 7 tonni sellest summast täpsustati kui "pet care and other personal expenses".

Kuna ma teabes filmistaaridest Kim'ide puhul nii nigela teadmistepagasiga olen, lähen tagasi muusikateema juurde ehk võtan teemaks rock-kahuriväe.

KIM DEAL

Ma tean, et ta on cool. Kui keegi vajab sellele väitele veel rohkem või siis vähem, sõltumatute või siis sõltuvate ekspertide kinnitust, siis yritagu netist KD'i kohta materjali otsida. Mitte yks mats ei saa hakkama ka kõige lyhema kirjatykiga KD kohta ilma, et ta kasutaks vähemalt yhe korra c-sõna. Nagu esimene lause kinnitab, ei õnnestunud see ka mul. Aga eks ma olegi nõrk ja kergesti mõjutatav.

From: brad
Subject: Kim Deal
Date: September 4, 2003 at 12:35 pm PST
Gosh, I have the hugest crush on her again, I was totally enamoured when she was with the Pixies, I would listen to her voice in their music, then it kinda faded. I looked at her pictures on the internet the other day, and now I am just crazy for her again, she just has this look, she's so cool! Has anyone heard any news about her recently? anyone else like her music or her? Is she married? Is she going to put out anymore albums or tour anytime soon? Does anyone think that they look like her?
Nii et tytarlapsed - siin on teie suur võimalus.

Muidu aga on kõne all olev Kim syndinud 10. juulil 1961 Dayton'is Ohio's ning omab kaksikõde nimega Kelly. Mänginud vahelduva eduga bändides The Pixies, The Breeders, The Amps, Tammy and the Amps. The Breeders'is osaleb ka õde Kelly ning bändi nime kohta ytlevad targad raamatud a slang term used by gays for heterosexual.

Teadmiseks inimestele, kes tahavad teha muusikalist karjääri parimas bändis läbi aegade - tuleb lihtsalt reageerida ajalehekuulutusele, kus vajatakse "bassist into Husker Du and Peter, Paul and Mary" ja juba te võitegi ennast leida the Pixies'e liikmeskonnast nagu Kim Deal seda tegi. Käkitegu. Legendid räägivad veel, et peale bändi värbamist andis Charles Thompson ehk peenemalt väljendudes Black Francis tshikile 50 dollarit Daytonisse sõitmiseks, et too saaks laenata oma õe käest basskitarri. Ning magus lugu sellest, kuidas Ateenas kontserte andes kasutasid Joey, David ja Kim ringi liikudes mopeede, Black aga millegipärast keeldus ettevõtmisega kaasa löömast ja liikus linnas jalgsi ringi. Esimesed kaks loobusid ideest peale seda, kui Kim oli suutnud yhe päeva jooksul kolm avariid korraldada.

Kui kellelgi veel miskit segaseks jäi, siis olgu siinkohal ära toodud laulusõnad aastast 1997, autoriks brit-popi järeljalavägi The Dandy Warhols.

Laulu nimi muide, oh yllatust nendele, kes ei ole valitsevale suunale veel pihta saanud, on ei miskit muud kui...

Cool As Kim Deal

Hey.
There's nothing in my art.
I'd rather be cool than be smart.
Hey.
What I'm thinking of.
I'd rather be cool than be loved.

Here's what I feel,
ba ba ba ba.
Just want a girl
as cool as Kim Deal.

Hey.
I thought that you were tough.
Well I've had it too, had it rough.
Hey.
I don't care if I'm wrong,
'cause right always takes too long.

Here's what I feel
ba ba ba ba
Just want a girl
as cool as Kim Deal

Loomulikult on peale Kim Deali'i võimalik rääkida edasi ainult sama vingetest tegelastest nii et sihikule on võetud

KIM GORDON

Lisaks tema vägitegudele Sonic Youth'i koosseisus, millest te teate kindlasti nii põhjalikult, et ma ei hakkagi sellest jahuma, on KG ka aktiivne kunstnik, mis teeb mulle ainult rõõmu.

Kahjuks on enamus infost, mis mul õnnestus KG kunstnikutegevusest välja kaevata, ysna segane, kyll aga õnnestus leida suurepärane kollektsioon fotosid 2003 aasta aprillis toimunud näituse STAIRWAY (IS IT MY BODY?) avamisest New Yorgis.

Tundub, et Kim tegeleb eelkõige fotograafia ja installatsioonikunstiga. Samuti tundub näitusel väljapandu selline, et mul ei oleks midagi selle vastu kui avaneks võimalus väljapanekut oma ihusilmaga kaeda. Ja nagu piltidelt näha oli näitusekylastajate seas muude tähtsate ninade kõrval esindatud ka Tony Oursler, kes on aastate jooksul minu lemmikkunstnike absoluutses tipus. Pole miskit parata - vääramatu tõde on, et rockilegendina New York'is kunsti teha on märksa edukam ettevõtmine kui kuskil Euroopa ääremaade väikeriigis nahistamine. Loomulikult räägib viimases lauses oma selget keelt sulaselge kadedus, aga ma arvatavasti oleks absoluutses pöördes juba Ourslerit silmast-silma kohates. Tänu KG näituseavamise piltidele ma tean ka nyyd, milline mainitud meesterahvas välja näeb, mis tuleb võib-olla kasuks. Eriti kui ma mõtlen vahejuhtumile Londonis Saatch'i galeriis, kus ma näitusesaalis sehkendanud prillidega paksukeses, kes mulle võluvalt naeratas, järgmine päev mingist bukletist vastu vaatavalt pildilt YoungBritishArt suurkuju ja haiplegendi Damien Hirst'i tuvastasin. Noh, ega ma muidugi ei kujuta ette, mida ma teinud oleks kui ma seda päev varem teadnud oleks aga ikkagi...

Rääkides veel KG kunstnikutegevusest, siis on nad koos Sofia Coppolaga korraldanud Jaapanis näituse Baby Generation, kus osavõtjate hulgas loomulikult palju vingeid nimesid. Samuti on Kim kureerinud Sofia fotonäitust.

Kui nyyd tulla korraks tagasi KG muusikutegevuse juurde, mida ma kyll vältida yritasin aga ei suuda, siis tema laulutekstide ja arvatavasti mitte ainult nende põhjal, on kasutatud mõnuga väljendit "the voice for feminism", kuna tekstides on käsitletud teemasid nagu rape, sexual harrassment, anorexia and beauty culture. Anoreksiateema olla talle eriti sydamelähedane, mida tõendab ka laul "Tunic (Song for Karen)", mis on pyhendatud Karen Carpenter'ile, 70-ndate bändist "The Carpenter", kes suri anoreksiasse.

Väljaandest Heroine(kirjeldamatu nimi yhele ajakirjale kas pole?) leidsin ma eriti nunnu materjali, milleks oli kaksikintervjuu Suzanne Vega ja Kim Gordon'iga, milles nad vestlevad teemal - lapsed kontserttuuridel kaasas ehk Rock Moms Talk About Taking Kids On The Road. Kõne all olevateks jõmpsikateks on Suzanne 6-aastane tytreke Ruby ja Kim'i ning Thurston Moore samaealine Coco.

Minu vaimustuseks lobisevad mõlemad naisterahvad innustunult mähkmetest, lapsehoidjatest, lasteaedadest ja koolidest. Ning, et halvim tuuri-kaasasoleva-lapse-jaoks mõningate võikalt väljanägevate kontserdipaikade ja ohtlike kaablihunnikute kõrval on kommid! Ja, et kui Ruby oli kahe ja poole aastane, siis vaatas ta iga päev algusest lõpuni filmi Singing in the Rain. Ja kuidas Coco Kim'ile riideid valib. Ja ohtralt muud ninnu-nännut, mis omandab eriti vahva varjundi roosal taustal, millel see kõik on esitatud. Aga, mida ma siin ikka jahun - kylastage lehekylge www.heroinemag.com ja saate ise nautida vastavat kirjatykki - luban, et teie vaev tasub end kuninglikult ära, mis siis et peale lektyyri läbimist syda kergelt läigib.

Ja, et lugu liiga ilusaks ei läheks, siis lõpetuseks olgu esitletud

KIM ELIZABETH
The Princess of Horror

Mu lemmik. Kui olete suutnud läbida kohustuslikud lehekyljed punase kirjaga mustal taustal ning ka ohtrad pildid syngetest lossidest, katakombidest ja relvakambritest, jõuate vaimustavasse keskkonda voolavate verenirede ja vilkuvate piltidega "kaunist ning kohutavast" Kim Elizabethist endast.

Ning kui teil veel jaksu on, siis lugege luuletusi, mille on kirja pannud Poetess of Macabre isiklikult ning igasugune teie vaba tahe on murtud ja te leiate lohutust alles siis, kui olete läbinud kiire ahelsuitsetamise kursuse mõningase alkoholiga. Et siis jõudu. Ah jaa, et vähendada teie jalavaeva siis abiks on võlusõnad (verega kirjutatud) www.kimelizabeth.com.

Niuk. Kui sellest kirjatykist muud kasu ei ole, siis minu kim'ide vaimustusel on mõnda aega näha selgeid jahenemise märke...et siis järgmiseks Jane'd jah?

Sewercide Lo-Fi, 2004